Skórka pomarańczowa – pokonaj wroga!

Skórka pomarańczowa – pokonaj wroga!

Walka z cellulitem to złożony proces, który wymaga od nas wielkiego zaangażowania. Niestety nie ma takiej możliwości, aby całkowicie pozbyć się tego defektu. Można jednak znacząco ograniczyć jego widoczność. Dowiedz się jakie istnieją sposoby na to, aby skutecznie zredukować „skórkę pomarańczową”.

Cellulit – co to jest i jakie są jego przyczyny?

Cellulit to defekt polegający na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej oraz obecności obrzękowo-włóknistych zmian w okolicy najgłębszej warstwy skóry, tj. części podskórnej. Obecnie można go spotkać u większości kobiet, niezależnie od ich wieku oraz masy ciała. Dotyka on najczęściej partii, takich jak: uda, pośladki, brzuch oraz ramiona.
W przypadku cellulitu często można spotkać określenie „skórka pomarańczowa”. Dlaczego? Towarzyszące mu charakterystyczne wybrzuszenia bardzo przypominają jej wygląd.
Do głównych przyczyn, odpowiedzialnych za powstawanie cellulitu, należą: stres, hormony, genetyka, palenie tytoniu, siedzący tryb życia oraz nieodpowiednia dieta.

Skuteczne metody na cellulit

Jedną z najbardziej znanych terapii antycellulitowych jest masaż. Za jegopomocą można rozbić te nierówne złogi tłuszczu i przyśpieszyć przemianę materii. Niestety walka z cellulitem wymaga czegoś więcej niż prostego masażu. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie w codzienne życie odpowiedniej dawki ruchu. Ćwiczenia fizyczne nie tylko wspomagają proces spalania tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie poprawiają krążenie krwi. To właśnie dlatego cellulit jest mniej widoczny u sportowców. Poza tym, regularna aktywność fizyczna ujędrnia mięśnie i doskonale wpływa na wygląd naszej sylwetki.

W przypadku, gdy podejmujemy wojnę z cellulitem, konieczna jest również racjonalna dieta oparta na produktach nieprzetworzonych oraz niskotłuszczowych. Taka dieta umożliwia nam redukcję warstwy tłuszczu zlokalizowanej pod skórą, a to z kolei ogranicza widoczność cellulitu. Ponadto, rozmaite składniki odżywcze zawarte w zdrowych produktach spożywczych, zapewniają naszej skórze jędrność i elastyczność.

Wszystkie te metody warto wspomóc odpowiednią pielęgnacją skóry. Kosmetyki anty-cellulitowe zawierają często w składzie substancje, takie jak: kofeina, wyciąg z bluszczu oraz wąkrotkę azjatycką. Substancje te wpływają na poprawę mikrokrążenia oraz napięcia skóry.
Skórka pomarańczowa to trudny przeciwnik, jednak można go pokonać przestrzegając wyżej wymienionych metod. Pozostało nam niewiele czasu do lata, jednak dzisiejszy dzień jest idealnym momentem na rozpoczęcie działań przeciwko cellulitowi.

POLECANE PRODUKTY ZWALCZAJĄCE CELLULIT:

Detocell Aqua, 30 kapsułek miękkich

LIERAC Slim ujędrniające serum liftingujące ramiona uda pośladki, 75 ml

Aqua-Femin, 60 kapsułek

Verona SPA koncentrat do ciała z efektem lasera, 200ml

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*