Odchudzający kaktus – Hoodia Gordonii

Hoodia gordonii to odmiana południowoafrykańskiego kaktusa z rodziny Hoodia, występującego na terenie RPA, Namibii, Angoli i Botswany. Miejscowi myśliwi wykorzystywali miąższ tych roślin podczas polowań, aby pozbyć się uczucia głodu i zwiększyć koncentrację.

Jak działa Hoodia gordonii?

Kaktus Hoodia gordonii zawiera supresanty apetytu – związki, które odpowiadają za regulację łaknienia. Kiedy jemy, poziom glukozy we krwi stopniowo podnosi się, a uczucie głodu zanika. Do mózgu wysyłany jest wówczas sygnał, niosący informację o sytości. Gdy poziom glukozy spada, mózg odbiera sygnał o głodzie. Hoodia gordonii zawiera glikozyd P57, bardziej aktywny od glukozy. Cząsteczka ta może naśladować glukozę i również wysyłać sygnał o sytości, mimo że nie zjedliśmy posiłku. Hoodia gordonii skutecznie hamuje apetyt, zmniejsza chęć na podjadanie między posiłkami i zapewnia szybkie odchudzanie. Efekt po jednorazowym spożyciu ekstraktu z Hoodii może utrzymywać się aż do 20 godzin. Według szacunków, preparaty z Hoodia gordonii mogą obniżyć zapotrzebowanie kaloryczne nawet o 60%, czyli o około 1000kcal na dzień.

Uwaga na podróbki!

Dojrzewanie kaktusa Hoodia gordonii trwa nawet do 5 lat, zanim nabędzie właściwości hamujące apetyt. Władze południowoafrykańskie zobowiązały się do objęcia kaktusa ochroną. Opracowany został nawet certyfikat, udowadniający że dany produkt pochodzi z autentycznych zbiorów. Utrudniony dostęp do preparatów skutkuje falą podróbek – ponad 80% produktów opisanych jako suplementy zawierające ekstrakt Hoodia gordonii to imitacje! Jedynie certyfikowane preparaty są skuteczne w walce z dodatkowymi kilogramami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*