Nowy suplement diety – Forskolin

Najnowsze tabletki odchudzające Forskolin to suplement diety oparty na wyciągu z pokrzywy indyjskiej Coleus Forskohlii. Ekstrakt ten zawiera substancję aktywną – forskolinę. Pokrzywa indyjska to roślina wywodząca się z tej samej rodziny co lawenda i mięta i od wieków stosowana jest w ajurwedyjskiej i chińskiej medycynie ludowej. Mieszkańcy stosują ją jako lek na bezsenność oraz zaburzenia pracy serca czy płuc.

Forskolina stała się sławna ze względu na swoje właściwości odchudzające. Substancja ekstrahowana z korzenia pokrzywy indyjskiej stymuluje produkcję cAMP (cykliczny adenozynomonofosforan). Odpowiada on z kolei za zwiększenie wydzielania lipazy HSL oraz hormonów tarczycy wpływających na szybkość przemiany materii.  W ten sposób preparat Forskolin pozwala na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i zmniejszenie masy ciała.

Jakie jest dawkowanie tabletek Forskolin?

Chociaż bardzo dobre efekty można osiągnąć już przy stosowaniu małych ilości Forskoliny to w celach odchudzających zaleca się przyjmowanie ok. 200-500 mg tej substancji na dobę.  Ponieważ każda tabletka Forskolinu zawiera aż 400 mg czystego ekstraktu z pokrzywy indyjskiej to zaleca się przyjmować 1-2 tabletki dziennie.

Z czym można łączyć tabletki Forskolin?

Dietetycy rekomendują łączenie tabletek zawierających Forskolinę z wyciągiem z karczocha, resweratrolem, fenyloalaniną, kofeiną lub witaminą B3.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*