CGA800 - dawka kwasu chlorogenowego

CGA800 - dawka kwasu chlorogenowego

Pod tajemniczą nazwą CGA kryje się kwas chlorogenowy. Znajdziemy go m.in. w zielonej, bo niepoddanej procesowi palenia kawie, karczochach, suszonych śliwkach i pomidorach. To jednak zielona kawa cieszy się największą popularnością, ponieważ zewsząd docierają głosy o jej fantastycznych, odchudzających właściwościach. Zielona kawa pobudza, ponieważ zawiera w sobie kofeinę, ponadto jest źródłem antyoksydantów, zmniejsza uczucie senności i przyspiesza metabolizm. Umiar ważny jest we wszystkim, także i w przyjmowaniu zielonej kawy – pochłaniana w dużych ilościach może szkodzić.

Odchudzanie z kwasem chlorogenowym

Zielona kawa z CGA ma mieć właściwości spędzające wagę, ale okazuje się także posiadać szereg skutków ubocznych. Suplementy diety z zieloną kawą mogą powodować bóle brzucha, biegunki i złe samopoczucie. Badania przeprowadzone przez badaczy Uniwersytetu Scanton, na które powołują się zachwalający produkty z CGA, zostały przeprowadzone na małej liczbie osób i trwały zbyt krótko, by można było jednoznacznie określić skuteczność. Nie istnieją również żadne dane, które donoszą, co dzieje się po skończonej kuracji. Na rynku dostępnych jest mnóstwo specyfików na odchudzanie, których zaprzestanie przyjmowania kończy się powrotem do dawnej wagi. W badaniu opublikowanym w Journal of Agricultural and Food Chemistry, opisany został eksperyment przeprowadzony na myszach. Jednej grupie tych gryzoni podawano wysokotłuszczowe pożywienie, zaś drugiej wysokotłuszczową żywność oraz CGA (co przekłada się na ok. 5 filiżanek kawy). Wyniki tych eksperymentów dowiodły, iż myszy, które przyjmowały CGA tyły tak samo, jak te, którym nie podawano tego produktu, w dodatku wykazywały większą odporność na insulinę i posiadały większą ilość tłuszczu, zgromadzonego w wątrobie.

Suplementy, ale i dieta

Ważne jest jednak, by nie polegać całkowicie na produktach odchudzających, ale również wprowadzić odpowiednią dietę oraz ćwiczenia fizyczne, które mają pomóc z uporaniem się z nadwagą. Specyfiki z zieloną kawą nie należą do drogich, sama zielona kawa kosztuje około 20zł za 250 gram. Warto pamiętać jednak, że CGA może wspomóc nas w odchudzaniu, ale nie jest w stanie odchudzić nas bez żadnej dodatkowej pracy.